Po co kupować specjalną odzież kolarską?

2017-06-11

Wiele osób, które na co dzień nie używają specjalnej odzieży sportowej, w tym rowerowej, na pewno uważa zakup tego typu ubrań za zbędny wydatek. Owszem, można uprawiać dyscypliny sportowe takie jak kolarstwo w zwykłej odzieży i wiele osób tak robi, ale noszenie specjalnie zaprojektowanej i przeznaczonej do tego celu odzieży sportowej czyni uprawianie sportu przyjemniejszym i wydajniejszym. Tak jest na pewno w przypadku kolarstwa.

Odzież dla kolarzy i jej cechy
Zapewni każdy, kto widział odzież rowerową w sklepie lub obserwował kolarzy, czy to na ulicy czy w telewizji, zauważył, że odzież kolarska jest obcisła. Jest taka nie bez powodu. Ma to wpływ na jej właściwości:

  • zmniejsza opory powietrza podczas jazdy (kolarz się mniej męczy),
  • przepuszcza wilgoć na zewnątrz,
  • zapobiega przenikaniu wiatru.

Dzięki tym właściwościom organizm ma lepsze warunki funkcjonowania, głównie jeśli chodzi o jego temperaturę i gospodarkę wodną. Nadmiar wilgoci i ciepłota ciała odprowadzane są na zewnątrz, co zapobiega wychłodzeniu i przegrzaniu organizmu.

Odzież dla kolarzy – dla dzieci, kobiet i mężczyzn
Duży wybór kolarskiej odzieży w specjalistycznych sklepach rowerowych powoduje, że nie ma problemu z dobraniem rodzaju czy rozmiaru. Markową odzież dla kolarzy można kupić zarówno dla dzieci, jak i dorosłych, zarówno wersje męskie, jak i damskie. Wiele sklepów ma w ofercie imitacje odzieży znanych zawodowych grup kolarskich, która jest szczególnie lubiana przez największych pasjonatów.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz