Bielizna termoaktywna – jak dobrze wybrać?

2019-08-13

Treningi nie są łatwe same w sobie. Uprawianie sportu jesienią oraz zimą jest niezmiernie trudne bez dobrej bielizny termoaktywnej. To dzięki bieliźnie odczuwamy komfort w trakcie uprawiania sportu. Co trzeba wiedzieć o bieliźnie termoaktywnej przed zakupem?

Pierwsza warstwa

Zadaniem bielizny termoaktywnej jest homeostaza, czyli utrzymanie równowagi w organizmie oraz termoizolacja. Bielizna, która jako pierwsza ma kontakt ze skórą, chłonie wilgoć oraz przepuszcza powietrze.

Wyróżniamy trzy rodzaje bielizny termoaktywnej dla kobiet. Lekka będzie idealna na ciepłe dni, a jej zadaniem jest odprowadzenie nadmiaru wilgoci. Bielizna o średniej grubości będzie idealna na nieco chłodniejsze dni. Najgrubsza bielizna jest idealna na niskie temperatury. Sprawdza się nawet w warunkach ekstremalnych – 30 º Celsjusza

Warstwa druga

Bielizna termoaktywna osusza oraz umożliwia przepływ powietrza. Nie powinna również krępować ruchów w trakcie uprawiania sportów. Jej atutem jest łatwe utrzymanie w czystości oraz szybkie wysychanie, również po praniu.

Warstwa trzecia

Uprawianie sportu jesienią oraz zimą to również konieczność założenia trzeciej warstwy termoaktywnej odzieży. Kurtki, bluzy oraz spodnie mogą bardzo pomóc w niesprzyjających warunkach.

Odzież ta przeznaczona jest do uprawiania sportów w temperaturze poniżej 10 º Celsjusza. Ten rodzaj odzieży nie musi być tak idealnie dopasowany jak bielizna termoaktywna. Luźniejsza odzież nie będzie krępowała ruchów, a poruszanie się w niej będzie wygodniejsze.

Wybór dobrej odzieży sportowej pozwoli trenować nawet w mało sprzyjających warunkach. Źle dobrana odzież powoduje, że jest zimno, nieprzyjemnie, a w skrajnych sytuacjach może dojść do mało przyjemnych otarć na ciele. Dobra odzież pozwoli przetrwać mało sprzyjające warunki atmosferyczne i nie przerywać treningów do wiosny.

Brak komentarzy

Możliwość komentowania jest wyłączona.